Başkanın Mesajı

Değerli ortağımız ve çalışanlarımız;

Gayrimenkul sektörü için oldukça zorlu geçen 2019 yılını koyduğumuz hedeflere doğru emin adımlarla ilerleyerek tamamladık. Şirketimiz; Ziraat Finans Grubu’na yakışır, yüksek standarttaki gayrimenkul yatırımları ile sektöre öncü olmaya devam etmektedir. 

Türkiye ekonomisinin %0,9 büyüdüğü, inşaat sektörünün %18,6 daraldığı 2019 yılında Şirketimiz artan yatırım temposu ile %36 oranında büyüyerek 2,613 milyon TL varlık büyüklüğüne ulaşmış, yatırımları ile portföyünü çeşitlendirirken %7 öz sermaye kârlılığı üretmiştir.

 2020 yılına, son çeyrekte yakalanan momentum ile umutlu başlayan sektör, Corona virüsünün sebep olduğu pandemi nedeniyle ülkemiz ve dünya için ekonomik büyüme tahminlerinde aşağı yönlü büyük revizyonlar yapmak zorunda kalmıştır.

Şirketimiz devam eden yatırımlarımızda öngörülere uygun ilerlemeler kaydetmek, satış ve kiralamalarla gelir sürekliliğini ve kârlılığını gözetmek suretiyle paydaşlarına azami değeri üretmek amacı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu çerçevede önümüzdeki dönemde de; düzenli gelir oluşturan gayrimenkul yatırımları ile geliştirme kârı elde edilecek gayrimenkul yatırımları arasında konjonktüre paralel olarak ideal dengeyi kurmak suretiyle gayrimenkul portföyümüzü dinamik bir yaklaşım ile yönetmeye devam edeceğiz.

Ziraat GYO A.Ş.

Dr.İlker MET